„Co robisz, że wyglądasz tak młodo?”
😍„Wyglądasz pięknie!”
👍„Nie poznałam Cię, daje Ci 10 lat mniej!”

Takie komentarze słyszę dosłownie coraz częściej
Pewnie się teraz zastanawiasz, to ile ta Renata ma lat?
Mam 38 lat.

Co zatem robię, że wyglądam młodo?
👉1. Dużo się uśmiecham, myślę o sobie dobrze i akceptuje siebie, a komplementy typu „Jesteś piękna” przyjmuję z wdzięcznością.
👉2. Regularnie uprawiam aktywność fizyczną, najczęściej w ciągu tygodnia 3- 5 razy. Mam swoje ulubione rodzaje: pływanie, pole dance, jazda na rowerze, praktyka jogi, ale też spacery.
👉3. Dbam o wyprostowaną postawę ciała – wbrew pozorom to jest bardzo ważne, właśnie w instynktownym odbiorze wieku osoby.
👉4. Dbam o szczupłą sylwetkę, „dbam” to nie jest „za darmo”. Czasem myślę, że szczupła sylwetka to jest jak nowy samochód, jej utrzymanie kosztuje. 😉
👉5. Śpię 7 godzin, codziennie o tej samej porze kładę się spać, a najlepiej odpoczywam podczas aktywności fizycznej i słuchania relaksacji.
👉6. Pracuję nad tym, aby stres utrzymywać na optymalnym poziomie, w czym bardzo pomaga praktyka jogi i słuchanie relaksacji, pozytywne nastawienie, zarządzanie sobą w czasie, asertywność, zarządzanie swoimi emocjami, zdrowe odżywianie, dbanie o dobre relacje, szacunek i wdzięczność, ale także unikanie porównywania się do innych oraz życie w zgodzie ze swoimi wartościami.
👉7. Nie korzystam z używek typu papierosy czy napoje energetyzujące, a do minimum ograniczam cukier, słodycze i alkohol. Kawa – w rozsądnych ilościach.
👉8. Staram się zdrowo odżywiać i jeść regularne posiłki co 4 godziny. Ten temat jest dosyć szeroki. Napiszę tylko, że nie liczę kalorii, staram się jeść uważnie i obserwować moje ciało pod kątem różnych rodzajów głodu oraz wpływu posiłków i picia wody na moje samopoczucie.
☝️Jedna jest dla mnie prawdopodobnie kluczowa zasada w sposobie odżywiania się – szczególnie zbawienny wpływ na moje ciało, w szczególności cerę i szczupła sylwetkę oprócz regularnego jedzenia ma wyeliminowanie pszenicy, w tym pełnoziarnistej (nie glutenu).
Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne, mimo że wiele osób prawie w każdym posiłku zjada coś pszennego.

🔎Zachęcam Cię do zrobienia eksperymentu na sobie i wyeliminowaniu jedzenia produktów zawierających pszenicę przez tydzień. Efekty mogą Cię zaskoczyć.

Ta lista nie jest zamknięta, napisałam jedynie o tym, co w tej chwili uważam za najważniejsze dla mnie z naciskiem na „dla mnie”.
Każdy tą drogę do wspaniałej sylwetki i młodego wyglądu może mieć inną, ale jedno jest pewne – zdrowy styl życia jest kluczem do sukcesu. 💪

Osiągnięcie tego wszystkiego zajęło mi kilka lat. Małe kolejne wyzwania doprowadziły mnie do miejsca w którym jestem dziś, a ta droga dalej przecież trwa 🙂

Podobnie pracuję z moimi klientami, wspieram ich w kolejnych małych krokach, które stopniowo prowadzą do dużej zmiany i zrealizowania celu, na jakim im zależy.

✍️W razie pytań miej śmiałość pisać do mnie 😊

P.S. Natalia Julia Obrocka, dziękuję za cudowny 14 kilometrowy spacer po Warszawie 😊