Więzień nawyku

🤔W jaki sposób stajesz się wiezieniem nawyku…

👉„Amerykańscy naukowcy przeprowadzili pewien eksperyment.
Na środku pokoju bez drzwi ustawili drabinę, na szczycie której umieścili pęk bananów.🍌 Następnie umieścili w nim 5 małp. 🙉 Naukowcy spodziewali się, że zaczną się one wspinać po banany. Kiedy jedna z nich zaczęła wchodzić na drabinę, by dosięgnąć owocu, badacze przez dziurę w suficie zaczęli lać lodowatą wodę na pozostałe małpy. Widać było wyraźnie, że zwierzętom to się nie spodobało. Gdy po jakimś czasie jedna z małp chciała wejść na drabinę, wszystkie pozostałe rzuciły się na nią, nie pozwalając jej….banany zostały nietknięte przez kilka dni”
Następnie naukowcy zamienili jedną z małp na nowego osobnika. Nowej małpie pozostałe nie pozwoliły zerwać bananów w obawie przez oblaniem zimną wodą. Z czasem wszystkie małpy kolejno jedna po drugiej zostały wymienione na nowe osobniki.
„W efekcie w pokoju badań znajdowało się 5 nowych małp, drabina i owoce, po które żadna małpa nie odważyła się sięgnąć, mimo że nie została polana lodowatą wodą i nie wiedziała, dlaczego nie wolno sięgać po banany.”

Źródło: „POINTS OF YOU The Coaching Game”

Jakie nawyki zatrzymują Cię w miejscu?

Do czego jesteś przyzwyczajony, a wiesz że warto to zmienić?

Co by się stało g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *